0

Dánsko přijalo zákon, který může narušit pokládku Severního proudu 2

Zobrazeno: 1301

Parlament Dánska schválil návrh zákona, který Dánsku umožní zakázání stavby Severního proudu 2 v jeho pobřežních vodách, uvádějí dánské noviny Berlingske Tidende.

„Parlament Dánska ve čtvrtek jednohlasně schválil návrh zákona, který mu umožňuje brát na vědomí otázky zahraniční politiky, bezpečnosti a obrany při rozhodování o schválení pokládky silových kabelů a potrubí v pobřežních vodách Dánska," uvádějí noviny.Dříve při projednávání takových žádostí bylo odmítnutí možné pouze při posuzování ochrany životního prostředí a bezpečnosti.

„Zatím je to spíše jen zahraničněpolitický signál než skutečná překážka pro ruský plynovod," poznamenává se v novinách.

Technický ředitel Nord Stream 2 AG Sergej Serdjukov dříve oznámil, že společnost Nord Stream 2 AG vypracovala alternativní variantu trasy plynovodu Severní proud 2 pro případ, že by Dánsko zakázalo jeho pokládku ve svých pobřežních vodách.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.