0

Dánsko přijalo zákon, který může narušit pokládku Severního proudu 2

Vidělo: 1453 lidí

Parlament Dánska schválil návrh zákona, který Dánsku umožní zakázání stavby Severního proudu 2 v jeho pobřežních vodách, uvádějí dánské noviny Berlingske Tidende.

„Parlament Dánska ve čtvrtek jednohlasně schválil návrh zákona, který mu umožňuje brát na vědomí otázky zahraniční politiky, bezpečnosti a obrany při rozhodování o schválení pokládky silových kabelů a potrubí v pobřežních vodách Dánska," uvádějí noviny.Dříve při projednávání takových žádostí bylo odmítnutí možné pouze při posuzování ochrany životního prostředí a bezpečnosti.

„Zatím je to spíše jen zahraničněpolitický signál než skutečná překážka pro ruský plynovod," poznamenává se v novinách.

Technický ředitel Nord Stream 2 AG Sergej Serdjukov dříve oznámil, že společnost Nord Stream 2 AG vypracovala alternativní variantu trasy plynovodu Severní proud 2 pro případ, že by Dánsko zakázalo jeho pokládku ve svých pobřežních vodách.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.