0

Argentina uznala smrt posádky ponorky San Juan

Vidělo: 1416 lidí

Argentina zastavuje operaci pro záchranu 44 členů posádky ponorky San Juan, pokračuje ale v hledání samotné ponorky, prohlásil ve čtvrtek oficiální mluvčí vojenského námořnictva této země Enrique Balbi.

Na tiskové konferenci, která byla vysílána na internetu, oznámil, že doba pátrání po živých námořnících byla dvakrát delší, než možná doba jejich přežití, avšak žádné stopy ani po lidech, ani po ponorce nalezeny nebyly.

„Více než dvojnásobně jsme převýšili počet dní, kdy by byla záchrana posádky možná. Nehledě na mohutná úsilí, která byla vynaložena, nepodařilo se najít ponorku. Záchrana už nebude", řekl Balbi.

Podle jeho slov, v souvislosti se zastavením záchranné operace se vracejí tři lodi, které v oceáně pracovaly, dočasně na základnu v Comodoru Rivadavii. Pak ale se bude v hledání ponorky pokračovat, přičemž se do něho zapojí také jiné lodi včetně lodi Isias Malvinas, která dopraví do pásma pátrací operace ruské zařízení.

Zdroj v argentinském vojenském námořnictvu dříve oznámil agentuře RIA Novosti, že loď Isias Malvinas se připravuje v přístavu Comodoro Rivadavia na naložení ruského hlubinného přístroje Pantera Plus. Termíny plavby nebyly zatím určeny.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.