0

Země OPEC+ se domluvily prodloužit snížení těžby ropy až do konce roku 2018

Vidělo: 1467 lidí

Země těžící ropu, které se účastní dohody o snížení těžby ropy (OPEC+), se domluvily na schůzce ve Vídni prodloužit dohodu o devět měsíců – až do konce roku 2018, oznámil novinářům irácký ministr ropy Džabbar al-Laibí.

Ministr energetiky Ruska Alexandr Novak prohlásil, že jednání proběhla úspěšně a konstruktivně. Podotkl rovněž, že ruské ropné společnosti souhlasily s rozhodnutím o prodloužení dohody.

Ministr dodal, že členské země OPEC+ se dohodly uspořádat v červnu schůzku ministrů, na níž budou moci shrnout výsledky plnění dohody a projednat situaci na trhu.

Koncem roku 2016 se domluvily členské země OPEC a řada zemí, které do této organizace nepatří, o snížení těžby ropy celkem o 1,8 milionu barelů denně, z nichž 300 tisíc připadá na Rusko. V květnu byla dohoda prodloužena o dalších devět měsíců — až do konce března 2018.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.