0

Čína vystoupila proti požadavkům USA k WTO

Vidělo: 1505 lidí

Ministerstvo komerce ČLR vystoupilo v sobotu proti počínání USA, které se dříve obrátily na WTO s požadavkem neposkytovat ČLR status tržní ekonomiky, oznámila televizní stanice CGTN.

Ministerstvo podotklo, že Peking je velmi nespokojen podobnými akcemi ze strany Washingtonu, který „ignoruje pravidla WTO".

Prohlášení ohledně pozice USA bylo předáno Obchodním zastupitelstvím Spojeným státům a zveřejněno ve čtvrtek.

„Čína žádá, aby USA, EU a další členské země WTO bezpodmínečně plnily své mezinárodní závazky, patřičným způsobem plnily své povinnosti v rámci WTO a přestaly s uplatněním vůči Číně zásady „surogátní země" v průběhu antidumpingových vyšetřování," prohlásili na ministerstvu.

V prosinci 2016 uplynulo 15 let ode dne zapojení Číny do WTO a vypršela automaticky platnost paragrafu 15 protokolu o zapojení Číny do WTO, který umožňoval účastnickým zemím světové obchodní organizace používat antidumpingových opatření vůči čínskému zboží na základě toho, že nízké ceny neodrážely reality trhu. Avšak nehledě na to hlavní obchodní partneři Číny — EU, Japonsko a USA — s tím nepospíchají a prohlašují, že Čína udělala nedostatečně pro to, aby získala status tržní ekonomiky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.