0

Média informovala o neschopnosti komplexu Patriot sestřelit rakety Hútíoů

Vidělo: 1333 lidí

Oznámení o tom, že systémy protivzdušné obrany Saúdské Arábie zničily v listopadu balistickou raketu Hútíoů, když přilétala k hlavnímu městu země Rijádu, mohou být lživá, píše se v materiálech novin New York Times.

Na začátku listopadu se uvádělo, že na severovýchodě Rijádu saúdské komplexy Patriot americké výroby sestřelily raketu, podle předpokladů íránského původu, kterou z území Jemenu vypustili povstalci z řad Hútíoů.

Avšak New York Times se na základě analýz foto a video materiálů domnívá, že raketa překonala protivzdušnou obranu a vybuchla nedaleko od letiště Rijádu. Redakce uvádí, že nalezené úlomky neobsahovaly prvky bojové hlavice. Nejpravděpodobněji se, píše NYT, bojová hlavice během letu oddělila od rakety, která možná byla zasažena protiraketovou obranou. Náboj dále letěl a dopadl u letiště. Na stránce se uvádějí důkazy svědků, kteří mluvili o mohutném výbuchu. Kromě toho zveřejnily noviny družicové snímky, na kterých je vidět ztmavení na předpokládaném místě výbuchu a fotografie ze země, na kterých je vidět kouř.

New York Times připomíná, že už dříve přehodnotila americká vláda efektivitu Patriot. Během války v Perském zálivu Pentagon oznamoval prakticky stoprocentní porážku iráckých raket sovětské výroby R-17. Následující výzkumy dokázaly, že skoro všechny pokusy o zachycení těchto raket byly neúspěšné.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.