0

Média informovala o odvrácení atentátu na Theresu Mayovou

Vidělo: 1627 lidí

Ředitel služby kontrarozvědky Velké Británie MI5 Andrew Parker oznámil, že ozbrojenci odvrátili atentát na premiérku Theresu Mayovou, uvádí noviny Independent.

Pro podezření z přípravy napadení v Londýně a Birminghamu minulý týden zadrželi dva lidi. Útok chystali islamisté, plánovali výbuch bomby, která měla být zamaskována do tašky, u rezidence premiérky a poté zaútočit na Mayovou noži.

V předvečer na londýnské policii oznámili, že z přípravy teroristického útoku obvinili 20letého obyvatele britského hlavního města Naajmura Zakariyaha Rahmana a 21letého obyvatele Birminghamu Mohammeda Aqiba Imrana. Zároveň odmítli ve Scotland Yardu potvrdit, že je jejich zadržení spojeno s útokem na premiérku. Podle informací Independent Rahman a Imran stanou ve středu před soudem ve Westminsteru.

V úterý Parker na zasedání kabinetu ministrů promluvil o odvrácení devíti teroristických útoků za poslední rok.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.