0

Roboti připraví lidi o 375 milionů pracovních míst

Vidělo: 1462 lidí

Automatizace a robotizace ekonomiky se stane klíčovou tendencí rozvoje v nejbližším desetiletí. Informuje se o tom ve zprávě poradenské společnosti McKinsey. V důsledku technologických změn může z globálního trhu zmizet až 375 milionů pracovních míst.

Ve zprávě se uvádí, že už v blízké budoucnosti může být automatizováno 30 procent funkcí pro 60 procent existujících profesí. V Německu a USA činí potenciál automatizace 24 a 23 procent lidských hodin, v Číně to je 16 procent.

V září bývalý generální ředitel Citigroup Vikram Pandit oznámil, že světový bankovní průmysl sníží přibližně pracovních míst o 30 procent během nejbližších pěti let. Konkrétně bude v USA omezeno 770 tisíc bankovních pracovníků a v Evropě přibližně milion.

V červnu laureát Nobelovy ceny za ekonomii Christopher Pissarides poznamenal, že robotizace a automatizace budou hlavní hrozbou pro ekonomiku v 21. století. Podle vědce už rozvoj digitálních technologií vzbudil monopolisty svého druhu, kteří zvětšují majetkové mezery.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.