0

Na západním břehu řeky Jordán vypukly srážky

Vidělo: 1476 lidí

Na západním břehu řeky Jordán a v sektoru Gaza došlo ke srážkám mezi Palestinci a izraelskými ozbrojenými silami, sdělil RIA Novosti zástupce armády obrany Izraele.

„Probíhají srážky. Zjišťujeme podrobnosti," řekl zdroj agentury.

Obyvatel města Ramalla sdělil RIA Novosti, že v Palestině se koná všeobecná stávka, vyhlášená hlavními místními politickými hnutími. U izraelského kontrolovaného přechodu jsou stavěny barikády, lidé „zapalují pneumatiky".

Podle údajů novin Asharq al-Awsat ke srážkám mezi palestinskou mládeží a izraelskou armádou došlo ve čtvrti Bab az-Zauija ve městě Hebron.

Před tím prezident USA Donald Trump oznámil, že Jeruzalém je uznán hlavním městem Izraele, a podepsal dokument o přesunu amerického velvyslanectví z Tel-Avivu do tohoto města. Tato zpráva vyvolala masové protesty Palestinců. Předák hnutí HAMAS Ismail Haniya vyzval k povstání proti Izraeli.

Izrael nazývá Jeruzalém svým „jednotným a nerozdělitelným" hlavním městem, včetně jeho východních čtvrtí, které byly obsazeny během Šestidenní války v roce 1967 a potom násilně připojeny.

Světová veřejnost neuznává izraelskou svrchovanost nad městem a považuje jeho status za jeden z největších problémů blízkovýchodního konfliktu, který (problém)je třeba řešit dohodou s Palestinci, požadujícími východní část.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.