0

V USA platí homosexuálům více, než heterosexuálům

Vidělo: 1356 lidí

V USA dostávají homosexuálové v průměru o 10 % vyšší plat než heterosexuálové na stejných pozicích. Informuje o tom Quartz s odvoláním na výzkum ekonomů z Vanderbiltovy univerzity.

Podle zprávy dostávají američtí homosexuálové v průměru 59 600 dolarů za rok, heterosexuálové dostávají 57 tisíc dolarů. Stejná situace je pozorována u lesbiček a heterosexuálních žen, tedy 47 tisíc dolarů a 39 900 dolarů.

Vědci Christopher Carpenter a Samuel Eppink předpokládají, že nesoulad v ohodnocení práce na základě sexuální orientace specialistů může být spojen s legalizací stejnopohlavních sňatků v USA v roce 2015.

Podle nich podpora homosexuálních sňatků značně snížila diskriminaci zástupců homosexuální společnosti v profesním prostředí, což jim umožnilo otevřeně projednávat zvýšení své výplaty se zaměstnavatelem. Autoři výzkumu také nevyloučili, že gayové i dříve vydělávali více než heterosexuálové, jednoduše se kvůli předsudkům ve společnosti báli uvádět svou sexuální orientaci v předchozích průzkumech.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.