0

Trump odmítl „bránit proti Rusku“ členské země NATO, které „neplatí“

Vidělo: 1498 lidí

Americký prezident Donald Trump prohlásil na mítinku jeho stoupenců ve Floridě, že nehodlá bránit třeba proti Rusku členské země NATO, které „neplatí“ za svou účast v alianci.

Podle jeho slov v průběhu své letošní návštěvy NATO přímo prohlásil, že členské země aliance „musejí platit". Jinak nemají podle jeho slov v této organizaci co dělat.

„Naznačil jsem jim, že když neplatíte, nebudete tu. A za to jsem byl v tisku kritizován, prohlásili, že je prý Donald Trump s našimi spojenci sprostý. To oni jsou s námi sprostí, když neplatí! Je například země, která neplatí, a pak začíná s někým zahrávat, třeba s Ruskem? Země neplatí, stává se agresivní a ocitneme se ve Třetí světové válce kvůli zemi, která ani neplatí," prohlásil Trump.

Prezident USA vyložil také svou besedu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, na níž se vymáhal zvýšení výdajů na NATO.

„My je přece bráníme, máme v Německu 40 tisíc vojáků, nikdo o tom ani neví! Říkám já: „Dejte nám trochu". Ona mi říká: „Donalde, německému lidu se to nebude líbit". Povídám: „Víš co? Americkému lidu se to nelíbí," řekl Trump.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.