0

V Polsku vysvětlili, proč nemůže Západní Evropa obnovit konkurenceschopnost

Vidělo: 1502 lidí

Polsko nebude pospíchat se zapojením do eurozóny, prohlásil vicepremiér a kandidát na ministerského předsedu Mateusz Morawecki.

Podotkl, že Polsko, kdy vstupovalo do Evropské unie, se zavázalo vstoupit také do eurozóny, žádný konkrétní termín ale není. Do eurozóny patří 19 z 26 členských zemí EU.

„K tomu bychom museli změnit ústavu a tam samozřejmě nepospícháme. Eurozóna zažívá nyní problémy," řekl Morawecki ve vysílání rozhlasu Maria.

„Západní země nemohou obnovit svou konkurenceschopnost právě proto, že jsou v eurozóně, protože nemohou svou měnu devalvovat a nemohou emitovat dluhy ve vlastní měně," vysvětlil.

V pátek přijal demisi polské premiérky Beaty Szydlové prezident Andrzej Duda, který navrhl kandidaturu Moraweckého na úřad ministerského předsedy a pověřil ho zformováním vlády.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.