0

Pákistán posuzuje dumping dolaru výměnou za juan v obchodu s Čínou

Vidělo: 1519 lidí

Pákistánská vláda zvažuje návrh na zahájení používání čínského jüanu v obchodu s Čínou, cituje ministra vnitra Ahsana Iqbala pákistánský anglojazyčný deník Dawn.

„Zkoumáme používání juanů namísto amerického dolaru pro obchod mezi oběma zeměmi," řekl ministr médiím po oficiálním zahájení dlouhodobého plánu (LTP) pro hospodářský koridor Čína — Pákistán (CPEC).

Dvoustranný obchod mezi Pákistánem a Čínou dosáhl v periodě let 2015 až 2016 13,8 miliardy dolarů, což je deset let poté, co země podepsaly dohodu o volném obchodu. Pákistán bude i nadále využívat rupii na domácím trhu, tvrdí Iqbal.

LTP zahrnuje spolupráci mezi zeměmi v oblasti energetiky, infrastruktury informačních sítí, silničních a železničních spojení, obchodních a průmyslových parků, cestovního ruchu, zemědělství a zmírňování chudoby. Plán bude realizován ve třech fázích, první končí v roce 2020, poté v roce 2025 bude pokračovat další s dokončením v roce 2030.

Podle tohoto plánu mají země v úmyslu rozvíjet spolupráci na více úrovních a posílit politickou koordinaci a také vytvořit a zlepšit přeshraniční úvěrový systém a finanční služby. Karáčí a Peking plánují rovněž posílit režimy měnových swapů dvoustranného platebního a zúčtovacího systému.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.