0

Americký diplomat řekl o izolaci USA

Vidělo: 1461 lidí

USA se ocitly v izolaci v otázkách Blízkého východu po nezdařilém „mírovém procesu“ pro Izrael a Palestinu, řekl v interview pro RIA Novosti americký diplomat a bývalý velvyslanec USA v Saúdské Arábii Chas Freeman.

„USA jsou v izolaci v otázkách Blízkého východu. Stále neplodný „mírový proces" v tom sehrál svou roli," řekl Freeman. Podle jeho slov se stalo uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele kulminací „dlouhé historie proizraelské americké politiky".

„Hlasování v OSN je napomínáním, že existuje mezinárodní společenství, a že právě to, a nikoli USA, stanoví mezinárodní zákony," zdůraznil Freeman.

Valné shromáždění OSN schválilo dříve většinou hlasů rezoluci o neuznání rozhodnutí USA o statutu Jeruzaléma jakožto hlavního města Izraele.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.