0

Bundesbank vylučuje legalizaci kryptoměn v eurozóně

Vidělo: 1377 lidí

Oficiální kryptoměna je v eurozóně vyloučena, investice do ní hrozí ztrátami, sdělil člen ředitelské rady Bundesbank Carl-Ludwig Thiele.

Informuje o tom Finanzen.net.

Podle člena ředitelské rady Bundesbanky je rychlý růst kryptoměn nebezpečný „rizikem bystrých ztrát." „Uvedení centrální bankou do oběhu kryptoměn analogických stávajícím měnám se neposuzuje," prohlásil Thiele.

Nazval technologii blockchain za „drahou" a „nevhodnou na platby."

„Naše měna, euro, se zakládá hlavně na důvěře. S důvěrou se dá snadno hrát, ale je složité ji vyhrát," zdůraznil Thiele.

Bitcoinový miliardář předpověděl kryptoměně dvacetinásobný růst.

Koncem listopadu se list The Wall Street Journal dozvěděl, že burza NASDAQ plánuje zahájení obchodů s bitcoiny na začátku roku 2018, a 18. prosince odstartovala obchody s futures bitcoinů Chicagská obchodní burza. Centrální banky většiny států jsou ale proti legalizaci bitcoinů kvůli riskantnosti tohoto surogátu měny. Patří k nim také Centrální banka RF. Ruské úřady nicméně uvažují o zdanění kryptoměn.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.