0

Byla odhalena reálná hodnota bitcoinu

Vidělo: 1618 lidí

Výzkum analytiků banky Morgan Stanley prokázal, nakolik je současná hodnota bitcoinu v hodnotě 14 tisíc dolarů opodstatněná, uvádí Business Insider.

Experti podotkli, že kryptoměna se velmi liší od zlata nebo fiat měn kvůli tomu, že není spojena s úrokovou sazbou a spíše připomíná platební síť, kde se nebere provize za transakce. Podotýká se, že se cena pouze stěží definuje pomocí klasických prostředků hospodářské analýzy. Kromě toho sám bitcoin může mít cenu nula dolarů a jeho opravdová hodnota se určuje výlučně mírou poptávky po této zúčtovací jednotce.

„Pokud nikdo nebude používat platební technologii, tak jeho hodnota bude nulová," domnívá se šéf týmu analytiků James Faucette.

Podle analytiků průměrná denní hodnota transakcí v bitcoinech dosahuje přibližně tří miliard dolarů. Přitom na měnových trzích objem obchodu převyšuje pět trilionů dolarů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.