0

Tillerson: ženevská jednání skončí osvobozením Sýrie od Asada

Vidělo: 1377 lidí

Ženevská jednání mohou mít za následek vznik Sýrie „bez Bašára Asada a jeho rodiny,“ prohlásil americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Řekl, že Sýrie je nejjasnějším příkladem střetu zájmů Washingtonu a Moskvy. Tillerson prohlásil, že USA očekávají od Ruska dodržení ženevských rozhodnutí pod záštitou OSN. „Jsme přesvědčeni, že ztělesnění těchto rozhodnutí bude mít za následek zrození Sýrie svobodné od Bašára Asada a jeho rodiny," prohlásil americký ministr zahraničí.

Osmé kolo syrských jednání v Ženevě, jež trvalo rekordní tři týdny, skončilo 14. prosince vzájemnými obviněními stran. Navzdory velkým očekáváním neměla tato schůzka viditelné výsledky, přímá jednání mezi delegacemi vlády a spojené opozice se ani nepodařilo zahájit.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.