0

Čína vyzkoušela balistickou raketu s nadzvukovým kluzákem

Vidělo: 1510 lidí

Raketová vojska Čínské lidové osvobozenecké armády provedla dvě tajné letové zkoušky nové balistické rakety vybavené nadzvukovým kluzákem. Časopisu The Diplomat to sdělil zdroj v americké vládě.

Podle údajů americké rozvědky létají rakety středního doletu DF-17 otestované 1. a 15. listopadu do vzdálenosti od 1,8 tisíce do 2,5 tisíce kilometrů. Jsou schopné dopravit jaderný a nejaderný náklad, například manévrující munici nebo nadzvukový letoun (kluzák).

Zdroj dodal, že během první zkoušky kluzák s přesností několika metrů dosáhl cíle. Po oddělení od rakety přístroj za 11 minut v průměrné výšce 60 kilometrů uletěl 1400 km.

Zdroj zdůraznil, že DF-17 je speciálně vytvořena pro operativní vynesení nadzvukového kluzáku. Podle jeho slov se provedené zkoušky staly „prvním testem nadzvukového kluzáku na světě používajícího systém operativního startu".

Americká vláda předpokládá, že DF-17 je vytvořena na základě rakety krátkého doletu DF-16B. Vývoj zbraně má být dokončen podle předpokladu do roku 2020.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.