0

Rumuny obvinili ze sledování Washingtonu pomocí bezpečnostních kamer

Vidělo: 1425 lidí

Prokuratura USA obvinila dva Rumuny z nabourání se do policejního systému bezpečnostních kamer v hlavním městě USA, k tomuto prolomení systému mělo dojít několik dnů před inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa. V pátek 29. prosince o tom informuje BBC News.

Mihai Alexandru Isvanca a Eveline Cismaru byli zatčeni na Letišti Bukurešť Henriho Coandy a nyní se nachází ve vazbě. Předpokládá se, že dvojice získala přístup k 123 bezpečnostním kamerám ve Washingtonu.

Isvanca a Cismaru jsou obviněni z elektronického podvodu. Podle zákona mohou být odsouzeni k 20 letům odnětí svobody.

Zločincům se podařilo infikovat policejní počítače, které byly připojeny k bezpečnostním kamerám. Z počítačů byly na 179 tisíc elektronických adres odeslány emaily s virusem, aby bylo zasaženo ještě více počítačů a pachatelé mohli jejich majitele vydírat. Podle zpráv Ministerstva spravedlnosti USA vyšetřovatelé vypátrali poškozené, jejichž počítače byly napadeny. Policie Washingtonu neoznámila, jestli měli zločinci v úmyslu získání přístupu k bezpečnostním kamerám, nebo to byl pouze „vedlejší účinek".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.