0

Hádka hráčů Call of Duty v USA skončila vraždou

Vidělo: 1411 lidí

V americkém městě Wichita, stát Kansas, zastřelil policista bezbranného 28letého muže v důsledku pranku, který zařídili dva hráči, oznámil portál The Verge.

Jde o tzv. swatting — hru, v níž pranker zatelefonuje na policii a ohlásí vážný incident — například, zajetí rukojmích, a uvede libovolnou adresu.

Náměstek náčelníka policie Wichity Troy Livingston na tiskové konferenci řekl, že na oddělení policie zatelefonovali a oznámili, že nějaký muž zabil svého otce a zajal jako rukojmí svou matku, bratra a sestru.

Policejní oddíl dorazil na uvedenou adresu a „zaujal pozici". K dveřím přistoupil muž a jeden z důstojníků vystřelil, oznámil Livingston. Neuvedl, proč bylo učiněno rozhodnutí zahájit ostrou palbu.

Podle informace médií způsobila tragedii hádka dvou neznámých osob, kteří se pohádali po online utkání v Call of Duty. Jak zjistil nezávislý novinář Brian Krebs, jeden z hráčů dal jinému adresu a ten druhý pak „zapojil do hry nevinného neznámého muže".

Novinářům místních novin The Wichita Eagle se podařilo pohovořit s příbuznými zahynulého muže, po němž zůstaly dvě děti.

„Uslyšela jsem, jak můj syn křičí, vstala jsem a uslyšela výstřel," řekla matka zahynulého. Jeden z jeho příbuzných rovněž podotkl, že zastřelený muž nehrál videohry.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.