0

WattUp je první skutečné bezdrátové nabíjení. Dosah má 1 metr

Vidělo: 1467 lidí

Americký telekomunikační úřad FCC schválil první komerční řešení pro skutečné bezdrátové nabíjení různých elektronických zařízení na vzdálenost. Nejde tedy jen o nějaký koncept, ale slibnou fungující technologii, které se možná reálně dočkáme u prvních zařízení už v příštím roce.

V současnosti komerčně používané řešení pro bezdrátové nabíjení – Qi – sice funguje bez fyzického propojení nabíjeného zařízení s nabíječkou pomocí kabelu, ovšem stále prakticky vyžaduje fyzický kontakt s nabíjecí podložkou. První reálné bezdrátové nabíjení, které bude fungovat i na vzdálenost, je teprve před námi.

Za technologií WattUp stojí americký startup Energous. Umožňuje opravdové bezdrátové nabíjení na vzdálenost až 1 metr, ovšem musíte mít v uvedené vzdálenosti speciální nabíječku s vysílačem a v nabíjeném zařízení pak speciální přijímač, který může být externě připojený nebo integrovaný. Jak se můžete podívat, firma testuje řešení i s iPhonem.

Firma zatím dostala zelenou pro řešení fungující na 1 metr, ovšem má i výkonnější řešení s dosahem až 5 metrů.

Řešení WattUp navíc dokáže bezdrátově nabíjet více zařízení současně, ať už jde o smartphony, chytré nositelnosti, klávesnice, sluchátka, a mnoho dalšího.

Společnost by měla více informací prozradit na blížícím se veletrhu CES 2018 v Las Vegas, v období od 9. do 12. ledna.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.