0

Kim Čong-un upozornil na své jaderné tlačítko

Vidělo: 1389 lidí

Vůdce KLDR Kim Čong-un varoval, že má na stole jaderné tlačítko. Toto prohlášení učinil v novoročním provolání k občanům, které vysílala Ústřední televize KLDR.

Kim Čong-un řekl, že jaderné síly umožní Severní Koreji zadržet USA v jejich snaze „rozpoutat válku" s KLDR. Severokorejský lídr ujistil obyvatele, že se celé území USA dostane do zóny zásahu, rozhodne-li Pchjongjang zasadit jaderný úder.

Kim Čong-un sdělil, že proces založení národních jaderných sil byl ukončen. Vysoce zhodnotil úspěchy v rozvoji raketového programu a slíbil, že se v nejbližší době uskuteční nový testovací start mezikontinentální balistické rakety, že přípravy na něj jsou v závěrečné fázi. Vůdce KLDR si postěžoval na rostoucí tlak na zemi, ale vyzval k urychlení výroby jaderných bojových hlavic a balistických raket.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.