0

V Sýrii byla zatčena Francouzka – náborářka IS, po níž vyhlásily pátrání USA

Vidělo: 1383 lidí

Francouzka Emily Koenigová, kterou OSN a USA zařadily do seznamu nejvíce hledaných teroristů na základě podezření z verbování bojovníků pro teroristickou skupinu IS, byla zatčena kurskými členy domobrany na severu Sýrie, píší noviny Ouest-France s odkazem na slova ženiny matky.

„Mluvila jsem s dcerou koncem minulého týdne. Nachází se v kurdském uprchlickém táboře, vyslýchají ji a mučí," řekla novinám obyvatelka Lorientu (region Bretaň).

Podle novinových údajů se 33-letá Koenigová dostala do vlivu radikálního islámu po kontaktech se svým prvním manželem, obyvatelem Alžíru. V roce 2012 se žena vydala do Sýrie a zanechala v Lorientu dvě děti.

Uvádí se, že Koenigová, která přijala jméno Ummu Tawwab, naverbovala do řad IS minimálně 200 Francouzů a vyzývala k útoku proti vládním institucím Francie a na francouzské vojáky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.