0

Novoroční koláčky zabíjely Japonce

Vidělo: 1379 lidí

Nejméně 15 lidí v Tokiu se udusilo tradičními japonskými koláčky moči z lepivé rýže, a dva z nich zemřeli. Oznámila to požární správa hlavního města, která vykonává také funkci záchranné služby.

Jak oznámila agentura Kyodo, sedm lidí bylo v kritickém stavu, kdy je odvezli do nemocnic. Dva starší Japonce se nepodařilo zachránit.

Podobná neštěstí se v Japonsku počítají ročně na desítky i přesto, že místní úřady naléhavě vyzývají zejména starší lidi a děti, aby byli s moči opatrní. Doporučuje se nakrájet koláček na malé kousky a dobře je rozžvýkávat.

Moči se dělají v Japonsku tradičně z lepivé uvařené rýže, která se roztlukuje v moždířích dřevěnými kladivy. Vyrábějí se také průmyslově. Po oslavách nového roku se vaří moči v polévce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.