0

Aktualizace Windows "zabila" počítače

Vidělo: 1513 lidí

Korporace Microsoft pozastavila distribuci aktualizace zabezpečení pro systém Windows, která odstraňuje chybu zabezpečení Meltdown a Spectre. Patch byl důvodem úplného vypnutí počítačů s procesory AMD. V úterý 9. ledna to uvádí The Verge.

"Korporace Microsoft obdržela stížnosti od majitelů čipů AMD, že jejich počítače se přestávají zapínat po aktualizaci bezpečnosti operačního systému Windows," řekl zástupce společnosti.

Korporace už pracuje na řešení problému. Obviňuje z něj AMD. V případě, že se počítač přestal zapínat po instalaci aktualizace, Microsoft navrhuje navštívit webovou stránku podpory.

Meltdown umožňuje aplikaci číst libovolnou paměť počítače, včetně paměti jádra. Zároveň Spectre s pomocí mezery v izolaci programů umožňuje hackerům získat informace z jiných aplikací. Tyto chyby zabezpečení jsou schopny útočit na procesory Intel, ARM64 a AMD. Obě byly odhaleny už v polovině roku 2017, ale patche pro jejich nápravu se začaly vyrábět až začátkem roku 2018.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.