0

Japonský ministr zahraničí upozornil velvyslance USA na incidenty s vrtulníky

Vidělo: 1444 lidí

Japonský ministr zahraničí Taro Kono v průběhu telefonické besedy s velvyslancem USA v Tokiu Williamem F. Hagertym ho upozornil na několik incidentů za účasti amerického vojenského letectva v prefektuře Okinawa.

„Šéf japonského MZV vyjádřil politování v souvislosti s řadou incidentů (s vrtulníky) a požádal, aby byla zesílena opatření pro jejich zabránění v budoucnu. Podotkl kromě toho, že japonská vláda je znepokojena vzniklou situací, protože zvyšuje nespokojenost místních obyvatel", uvádí RT zprávu MZV.

Dříve bylo oznámeno, že americké vojenské letadlo nouzově přistálo na ostrově Ikei, 30 km od vojenské základny Futemma. Mrtví a zranění nebyli.

V prosinci na Okinawě spadlo na školáka okénko z prolétajícího vrtulníku Vojenského letectva USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.