0

Vědec uvedl možné příčiny neúspěšného startu tajné americké družice

Vidělo: 1905 lidí

Tajná americká družice Zuma, vypuštěná 8. ledna na raketě Falcon 9, mohla být ztracena kvůli nedostatečně propracované integraci společnosti Space X, která postavila raketu, a Northrop Grumman, která vyrobila družici a separační systém, sdělil SIA Novosti akademik  Alexandr Diz.

„Můžeme vyslovit i takovou verzi. Se společnostmi, které vytvářejí tajný náklad pro vypuštění do vesmíru, SpaceX ještě tak úzce nespolupracuje, jako například jejich konkurenti United Launch Alliance," řekl odborník.

„Skutečný důvod události se stěží dozvíme, protože družice byla tajná. Soukromé společnosti, především SpaceX, nerady mluví o svých neúspěších. Nyní můžeme operovat pouze skutečností, že ministerstvo obrany (USA — red.) přiznalo, že se družice ztratila," dodal Diz.

Zdůraznil přitom, že v souvislosti s neúspěšným startem může společnost Elona Muska přehodnotit plány na rok 2018, včetně toho, že opět odloží první start supertěžké rakety Falcon Heavy.


„Ale plánuje se také vypuštění supertěžké rakety Falcon Heavy v lednu. To se také nejednou odkládalo. Tento neúspěch při prvním startu v tomto roce donutí přehodnotit plán startů a možná povede k odložení startu Falcon Heavy, sám Musk přiznává, že existuje velká pravděpodobnost neúspěchu. Dva neúspěchy za sebou velmi poškodí image společnosti SpaceX a Musk se zamyslí nad tím, jestli má cenu podstupovat takové riziko," dodal odborník.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.