0

V USA vytvořili nezničitelný hypersonický dron

Vidělo: 1468 lidí

Viceprezident Skunk Works společnosti Lockheed Martin Jack O’Bannion během vystoupení 8. ledna na konferenci AIAA SciTech 2018 na Floridě v USA promluvil o dokončení vývoje hypersonického dronu SR-72. Na to na Twitteru upozornil žurnalista FlightGlobal Stephen Trimble.

Na vědeckotechnickém fóru, které bylo organizováno Americkým institutem aeronautiky a astronautiky O'Bannion ukázal stránku s SR-72 a prohlásil, že „bez digitální transformace letoun, který vidíte, by nemohl být vytvořen". Z toho vyplývá, že Lockheed Martin dokončil vývoj hypersonického letounu bez pilota.

Podle plánů Lockheed Martin bude perspektivní hypersonický dron schopen létat až na rychlostech hraničících s šestinásobnou rychlostí zvuku (do 6,9 tisíce km/h). Podle svých rozměrů má být SR-72 srovnatelný s SR-71. Je pravděpodobné, že perspektivní dron bude možné používat pro průzkum, neboť vysoká rychlost znemožní protivníkovi ho zachycovat.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.