0

Polský prezident obvinil Evropskou unii z hluchoty

Zobrazeno: 1270

Polský prezident Andrzej Duda na recepci pro zahraniční velvyslance prohlásil, že organizace EU jsou hluché k potřebám členských zemí, a poukázal přitom na brexit a na nedávné volby v některých zemích. Oznámila to televize EuroNews v pátek 12. ledna.

Andrzej Duda promluvil k zahraničním velvyslancům na novoroční recepci v prezidentském paláci ve Varšavě. Řekl, že EU má zčásti vinu na tom, co označil za „společenské zklamání".

„Instituce EU mají převzít část odpovědnosti za to, že je společnost integrací zklamána, a musejí rozebrat své chyby. Úkolem institucí EU je budovat harmonickou evropskou politiku, a ne rozdělovat a stavět proti sobě evropské národy," prohlásil prezident.

V poslední době vznikly mezi Polskem a EU rozpory. 9. ledna se setkal předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker s polským vicepremiérem Mateuszem Morawieckým, aby s ním, projednal, jak mohou zabránit zavedení sankcí proti Polsku.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.