0

FBI označila zaměstnance Apple za hlupáky a zločince

Vidělo: 1418 lidí

Příslušník FBI zkritizoval společnost Apple za příliš složitý kódovací systém iPhone a nazval zaměstnance korporace hlupáky a „zlými génii.“ Píše o tom Motherboard.

Kriminalista Stephen Flatley si postěžoval na mezinárodní konferenci o kybernetické bezpečnosti, že ochranný systém gadgetů Apple příliš komplikuje práci FBI.

Podle Flatleye se značně snížila rychlost prolomení smartphonů. Potřebovali-li předtím příslušníci Byra přibližně dva dny, aby „odhalili" kódovací systém, nyní to trvá přibližně dva měsíce. Přitom se prodloužil čas pokusů o nalezení hesla: dřív to bylo 45 hesel za sekundu, nyní pouze jedno za 18 sekund.

To vše způsobuje potíže v práci FBI, poznamenal soudní znalec.

„Apple dost dobře hraje úlohu zlého génia," prohlásil Flatley.

Příslušník FBI přitom pochválil izraelskou společnost Cellebrite, která poskytuje pořádkovým orgánům nástroje na prolomení kódovacích systémů. Stanley označil firmu za jedinou, „která dokáže bojovat s bezpečnostním systémem Apple."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.