0

V USA zemřel jeden z vůdců Ku-klux-klanu

Vidělo: 1318 lidí

Ve vězení státu Mississippi zemřel jeden z vůdců Ku-klux-klanu, 92-letý Edgar Ray Killen, uvádějí místní noviny Clarion Ledger.

Přesná příčina smrti není uvedena, ale ve vězení uvedli, že vězeň trpěl chronickým vysokým tlakem.

Jeden ze zakladatelů Ku-klux-klanu ve Filadelfii, kněz — baptista a pracovník lesní pily Edgar Ray Killen si odpykával trest odnětí svobody v délce 60 let za organizaci vraždy tří členů Kongresu rasové rovnoprávnosti, kteří usilovali o registraci afroamerických voličů ve volbách.

Ochránci práv byli zavražděni v roce 1964. Tři roky poté byl Killen společně s dalšími členy Ku Klux Klanu souzen za vraždu, ale soudní porota ho propustila a odůvodnila to tím, že není možné „odsoudit kněze". Za mříže se dostal až v roce 2005.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.