0

Rúhání prohlásil, že pokusy Trumpa o zmaření jaderné transakce zkrachovaly

Vidělo: 1484 lidí

Prezident USA Donald Trump podnikl velké úsilí, aby zmařil jadernou dohodu s Íránem, avšak jeho pokusy nebyly korunovány úspěchem, prohlásil íránský prezident Hasan Rúhání.

Americký prezident Donald Trump předtím prohlásil, že naposledy prodloužil zrušení sankcí v rámci „jaderné dohody" s Íránem, a požádal, aby se Evropská unie zúčastnila úpravy dohody. Poznamenal, že je to poslední šance na změny.

„Pan Trump podnikal velké úsilí celý rok, ještě před svým zvolením, během volební kampaně, aby zmařil jadernou dohodu s Íránem. To se mu ale nepovedlo," prohlásil Rúhání. Jeho projev přenášela televize Press TV.

Íránský prezident dodal, že neúspěch Trumpových pokusů o zmaření dohody dokazuje „úspěšnost mezinárodních dohod." „Znamená to, že mezinárodní dohody jsou úspěšné. Znamená to, že právo převládlo nad diktaturou. Američani nedokázali vnutit svoji vůli… opovrhnout veřejným míněním," řekl na závěr Rúhání.

Íránské MZV učinilo předtím prohlášení, že Teherán podnikne příslušná opatření a „patřičně odpoví na nepřátelské akce USA."

Agentura IRNA píše, že předseda íránského parlamentu Alí Larídžání za své strany zdůraznil, že íránský parlament nikdy neschválí žádné změny v dohodě z roku 2015. „Prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa o změnách v íránské jaderné dohodě znamenají naprostou likvidaci této dohody," cituje Larídžáního agentura.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.