0

Papež přirovnal mnišky drbny k teroristkám

Vidělo: 1494 lidí

Papež František žertem přirovnal drbající mnišky k teroristům. Řekl to v Limě v rámci cesty po Jižní Americe, informuje Reuters.

„Víte, jak se dá označit mniška drbna?" zeptal se svých posluchaček mnišek. „Teroristka. Protože se drby podobají bombám. Někdo je odpálí, zničí životy, kdežto klepna klidně odejde." Papež dodal, že nejlepší prostředek proti touze po drbání, je držet jazyk za zuby. A neuposlechnou-li ho mnišky a budou i nadále drbat, dokáže ďábel proniknout i do klášterů.

Papež to pronesl žertovně a mnišky se zasmály, jenže není to poprvé, co tvrdí, že pomluvy jsou nejhorší zlo. Minulý měsíc to řekl na návštěvě Bangladéše.

Nicméně jeho slova nebyla všemi stejně zhodnocena. Jak píše Reuters, jeden ze šéfredaktorů místních novin poznamenal, že zneužití dětí katolíky připomíná terorismus mnohem více než drby. Papež na tuto poznámku nereagoval.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.