0

V USA modernizovali největší nejadernou bombu

Vidělo: 1372 lidí

Americké letectvo zmodernizovalo svoji největší nejadernou munici – leteckou bombu GBU-57.

Informuje o tom Bloomberg s odkazem na tiskovou mluvčí letectva Emily Grabowski.

Nová modifikace je „více efektivní proti dobře chráněným cílům a cílů, které se nacházejí hluboko pod zemí". Tato letecká bomba váží 13 tun, hmotnost bojové hlavice dosahuje téměř 2,5 tuny. Bomba je schopná proniknout do hloubky až 61 metrů. Může jí nést pouze bombardér B-2. GBU-57 se může používat proti podzemním krytům KLDR, která má s USA nadále napjaté vztahy, stojí v článku.

Bombardéry B-2 v lednu byly umístěny na ostrově Guam v Tichém oceánu. Zdali byly do tohoto regionu odeslány i bomby GBU-57 odmítla tisková mluvčí upřesnit.

V dubnu minulého roku USA použily v Afghánistánu bombu GBU-43/B, která dostala přezdívku „matka všech bomb". Podle informací Pentagonu zabila exploze bojové hlavice této bomby o váze 9,5 tuny 36 teroristů. Později se ale v médiích objevily informace, že ozbrojenci neměly žádné ztráty.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.