0

Irák oznámil zahájení operace proti IS poblíž hranic se Saúdskou Arábií

Vidělo: 1351 lidí

Irácká armáda zahájila operaci k vyčistění pouště u hranic se Saúdskou Arábií od bojovníků Islámského státu, o tom informoval velitel ozbrojených sil v západní provincii Anbar, generálmajor Mahmúd al-Falahi místní televizní kanál Al Sumaria.

V prosinci loňského roku, krátce před vyhlášením iráckého premiéra Haider al-Abadiho o vítězství nad IS, irácké bezpečnostní síly vyčistily od teroristů provincii Anbar poblíž syrské hranice.

„Jednotky armády, policie, kmenové milice, a také pohraniční jednotky s podporou leteckých sil země a mezinárodní koalice dnes ráno začaly rozsáhlou operaci k vyčistění pouště Anbar směrem k irácko-saúdské hranici," řekl velitel.

Poznamenal, že cílem vojenské operace budou teroristé, kteří zůstávají v poušti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.