0

Čína vyvinula plán na dosažení nadvlády na moři

Vidělo: 1400 lidí

V Číně rozhodli o zavedení technologie umělé inteligence do systémů řízení atomových ponorek. Umožní to značné zvýšení bojového potenciálu flotily a poskytne velitelům lodí možnost přijetí promyšlenějších rozhodnutí, píše South China Morning Post.

Vědci, kteří na tomto projektu pracují, sdělili, že použití umělé inteligence umožní další rozvoj samotných technologií počítačové inteligence.

Výzkumníci připomněli, že v dnešní době má 100 až 300 členů posádky ponorky strávit několik měsíců v uzavřeném prostoru. Jsou přitom obklopeni nepropustným bezedným mořem. Je to stresová situace, která negativně ovlivňuje schopnosti vojáků k přijetí správných rozhodnutí. Umělá inteligence nepodléhá stresu a dokáže rozhodnout zpracováním velkého objemu informací.

Dnešní elektronické systémy ponorek pouze shromažďují informace pro zjištění nepřátelských lodí nebo pro snížení vlastní viditelnosti. Nová technologie umožní zvolení nejlepšího režimu plavby. Někteří experti se domnívají, že díky umělé inteligenci budou ponorky schopné použít autopilot.

Reakce stroje na nebezpečí bude rovněž rychlejší a efektivnější než lidská.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.