0

Prezident Jižní Koreje se setká s formální hlavou KLDR

Vidělo: 1346 lidí

Jihokorejský prezident Mun Če-in se setká s formální hlavou KLDR Kim Yong-namem, který přicestuje na zahájení Olympijskýh her v Pchjončchangu, projednává se možnost schůzky mezi čtyřma očima, píše jihokorejský list Korea Times s odkazem na prezidentovu administrativu.

„Prezident Mun Če-in se setká s Kim Yong-namem počínaje ceremonií zahájení Olympijských her," cituje list zprávu mluvčího Modrého domu. „Dojde-li k osobní schůzce Kim Yong-nama s prezidentem Mun Če-inem, bude ještě posouzeno," dodal mluvčí.

Mluvčí listu rovněž sdělil, že „ze strany KLDR zatím nepřišel dotaz ohledně osobní schůzky" s Mun Če-inem, ale rozhodnutí Pchjongjangu o vyslání Kim Yong-nama na zahájení Olympijských her bylo přijato pravděpodobně jako gesto ‚dobré vůle‘."

Zástupce administrativy jihokorejského prezidenta Kim Uj-gem zhodnotil nadcházející návštěvu vysoké severokorejské delegace jako projev vůle Pchjongjangu ke zlepšení vztahů s jižním sousedem. Administrativa vyslovila připravenost na jednání s KLDR na vysoké úrovni.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.