0

EU bude uzavírat obchody s těmi, kdo ratifikují dohodu o klimatu. USA budou vyloučeny

Vidělo: 1453 lidí

Evropská unie už nebude uzavírat obchody se Spojenými stáry, pokud se prezident Donald Trump nebude držet Pařížské dohody o ochraně klimatu.

Francouzský státní tajemník pro evropské záležitosti a zahraniční věci Jean-Baptist Lemoyne během svého vystoupení ve francouzském parlamentu oznámil, že „náš hlavní požadavek spočívá v tom, že jakákoliv země, která uzavírá obchodní smlouvu s EU, má implementovat Pařížskou dohodu".

Evropská komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová na svém Twitteru francouzského ministra podpořila.

Možné následky budou značné. Trump sdělil, že USA odstoupí od dohody, ale tento proces do roku 2020 neprojeví.

Jedinou obětí závazní ratifikace bude asi Transatlantická dohoda o obchodu a investicích (TTIP), která je doposud předmětem jednání mezi Spojenými státy americkými a EU. Jednací proces byl pozastaven během voleb Trumpa a Bílý dům nejevil zájem o oživení této diskuze.

Dvě významné země, které by měly ratifikovat dokument, jsou Turecko a Rusko. V loňském červenci turecký prezident Tayyip Erdoğan tento proces po Trumpově rozhodnutí pozastavil. Rusko by mělo ratifikovat Pařížskou dohodu v roce 2019. Další země budou také ovlivněny rozhodnutím Evropské unie. Přece více než dvacet států má zájem o podnikání s EU.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.