0

Soros napumpoval stovky tisíc liber do kampaně proti Brexitu

Vidělo: 1441 lidí

Minulý měsíc na Světovém ekonomickém fóru v Davosu americký miliardář George Soros dal jasně najevo, že hodlá podpořit kampaň To nejlepší pro Británii (the Best for Britain), která chce zrušit výsledky referenda.

Podle listu The Guradian od června 2017 Soros poskytl kampani, která volá po setrvání v EU, 400 000 liber (přes 11 milionů korun).

Předseda kampaně lord Malloch-Brown potvrdil, že obdrželi tuto částku ze Sorosových nadací. Jedná se však pouze o jeden z mnoha zdrojů. „Malí dárci" podle něj celkem „přispěli mnohem více".

Ve své řeči na Světovém ekonomickém fóru v Davosu Soros prohlásil, že „by si přál vidět Británii v EU, nebo aby do ní opět vstoupila".

Téměř 52 % Britů, kteří 23. června 2016 přišli na referendum o Brexitu, hlasovalo za odchod z EU. Příslušná vyjednávání s Bruselem začala v červnu 2017 a mají trvat až do března 2019.
Oponenti Brexitu, včetně místopředsedy labouristů Toma Watsona, se však opakovaně vyslovovali za provedení druhého referenda.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.