0

Byl objeven největší únik v historii iPhone

Vidělo: 1422 lidí

Anonymní uživatel umístil na GitHub zdrojový kód iBoot, který je zodpovědný za spouštění systému iOS. Autor série knih o operačních systémech Apple Mac OS X a iOS Jonathan Levin řekl Motherboardu, že je to největší únik v dějinách Apple.

Kód patří k iOS 9.3, ale, nehledě na to, jeho značná část se využívá i v poslední verzi systému.

Zdrojový kód iBoot je tajná informace, Apple neuveřejňuje tyto soubory. Je zodpovědný za ověření jádra a prověřuje podpisy Apple nutné pro práci zařízení.

Levin uvedl, že je velmi pravděpodobné, že hackeři skutečně uveřejnili originální kód. Potvrdil to i informační zdroj blízký projektantům iOS. V Apple neodpověděli na dotaz Motherboard.

Pro obyčejného uživatele tento únik znamená brzké objevení se untethered Jailbreak (operace umožňující přístup k souborovému systému zařízení) na posledních verzích systému. To znamená, že po restartu nebo vypnutí zařízení se uživatel nemusí znovu nabourávat do smartphone. Nehledě na to, že soubory už byly odstraněny z GitHub, rychle se rozšířily internetem a dosud jsou dostupné ke stažení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.