0

V Číně se budou domy vytápět jaderným reaktorem

Vidělo: 1396 lidí

Státní společnost China General Nuclear Power Group a univerzita Čching-chua zařídí na severu Číny první v zemi systém zásobování teplem za použití nízkoteplotního jaderného reaktoru. Oznámila to agentura Sin-chua.

Podle projektu bude možno tento systém využívat k vytápění jak obytných domů, tak i průmyslových parků. Na výstavbu objektu budou třeba dva až tři roky. Podotýká se, že jeho tepelný výkon dosáhne až 100 MW.

Státní správa pro jadernou bezpečnost ČLR ověřila a schválila technologii s použitím reaktoru už na začátku 90. let 20. století.

Podle informace agentury může využití jaderné energie k vytápění napomoci boji proti znečištění vzduchu. Tímto problémem trpí zejména v topné sezóně severní regiony Číny.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.