0

Mercedes-Benz se podruhé omluvil Číně za publikaci s citátem Dalajlámy

Vidělo: 1427 lidí

Peking tvrdě odsoudil německý automobilový podnik Mercedes-Benz za použití citátu Dalajlámy při prezentaci luxusního auta na Instagramu. Publikace získala více přes 89 000 liků, než byla smazána Mercedesem.

Mercedes-Benz se podruhé omluvil Číně za publikaci na Instagramu s citátem tibetského duchovního vůdce v exilu.

V dopise čínskému velvyslanci v Německu bylo uvedeno, že jejich podnik nemá v úmyslu zpochybňovat nebo podceňovat suverenitu nebo územní celistvost Číny.

Počátkem tohoto týdne společnost Mersedes použila čínskou sociální síť Weido ke své omluvě Pekingu. Společnost uvedla, že lituje toho, že ranila „city lidí této země".
Podle screenshotu, který zveřejnily čínské noviny Global Times, publikace Instagram Mersedesu získala celkem 89 337 liků. Reklamu auta doprovázel citát Dalajlámy: „Podívejte se na situace ze všech úhlů a stanete se otevřenější".

 

Publikace byla zveřejněna 7. února a krátce poté byla odstraněna kvůli obvinění ze strany Číny.

Peking vnímá Dalajlamu jako nebezpečného separatistu a nazývá ho „vlkem v mnišském rouchu". Čínské orgány obviňují Dalajlámu z toho, že hledá nezávislost Tibetu přes „duchovní terorismus", zatímco samotný Dalajláma tvrdí, že požaduje pro Tibet pouze větší autonomii.

Čína vzala pod kontrolu Tibet na počátku 50. let. V roce 1959 přiměla Dalajlámu k vyhnanství do Indie.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.