0

Americká vláda musí dočasně zastavit činnost

Vidělo: 1342 lidí

Americký Kongres se rozešel, aniž by schválil rozpočet, a federální úřady o půlnoci (06:00 SEČ) automaticky zastavily činnost.

Na webu senátu bylo oznámeno, že práce horní sněmovny Kongresu bude pokračovat po 00:01 (06:01 SEČ), tedy po vypršení nejzazšího termínu schválení rozpočtu.

Ve středu republikáni a demokraté informovali o dvouroční dohodě o rozpočtu, která má skoncovat s permanentní sekvestrací a s přijetím dočasných rozpočtů, přitom se předpokládá, že výdaje se za následující roky mohou zvýšit o 300 miliard USD. V poslední chvíli však senátor republikán Rand Paul požádal, aby se hlasovalo o jeho opravě, která předpokládá financování v rámci nynějších limitů.

To je už druhý případ v průběhu jednoho měsíce, kdy musí americká vláda pozastavit činnost. V lednu federální úřady pracovaly tři dny nepravidelně kvůli průtahům s přijetím dalšího dočasného návrhu zákona a pak byl schválen rozpočet do 8. února.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.