0

Izrael požádal Rusko, aby pomohlo deeskalovat situaci v Sýrii

Vidělo: 1431 lidí

Izrael se obrátil na Rusko, aby napomohlo deeskalaci napětí na hranici se Sýrií, kde byl sestřelen íránský dron a izraelský bitevní letoun, útočící proti cílům na syrském území, píše web Ynetnews.com.

Web tvrdí, že v poslání, které bylo předáno do Moskvy, izraelské úřady tvrdí, že usilují o co možná nejrychlejší vyřešení pohraničního incidentu a že dnešní události opět dosvědčují hrozbu íránské vojenské přítomnosti v Sýrii.

„Izrael požádal o naléhavý zásah Ruska, aby nedošlo k eskalaci na severu. Výzva byla jedním z výsledků naléhavé porady, kterou provedli dnes ráno premiér, ministr obrany a zástupci vojenského a politického vedení země," píše web.

„Izrael dal najevo ruské straně, že (…) by preferoval, aby byl dnešní incident vyčerpán, a nemá zájem na další eskalaci napětí," stojí v publikaci.

Stejné poslání bylo předáno i americké straně.

Zástupci ruského velvyslanectví v Tel Avivu a izraelské ambasády v Moskvě se o dvoustranných kontaktech v souvislosti s incidentem nevyjadřovali. Tisková služba izraelského premiéra Benjamina Netanjahu nebyla dostupná ke komentáři.

V Izraelské armádě se nevyjádřili k tomu, zda došlo k využití nouzového komunikačního kanálu, který od roku 2015 existuje mezi ruskými a izraelskými ozbrojenými silami, avšak zdůraznili, že na letadla ze země útočily pouze syrské síly bez účasti ruského kontingentu.

V noci na sobotu izraelská armáda sestřelila íránský dron na severu země a zaútočila na základnu bezpilotních letounů v oblasti syrské Palmýry. Přitom se setkala s odporem syrské protivzdušné obrany a zatím z nevyjasněných příčin ztratila letoun F-16, který byl jedním z osmi letadel, jež se účastnila náletu. Jeho posádka se katapultovala nad vlastním územím.

Po dvou dnech náletů proti Sýrii izraelská armáda doložila, že poblíž Damašku zničila 12 syrských a íránských objektů včetně baterie protivzdušné obrany. K žádným dalším ztrátám na straně Izraele nedošlo.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.