0

Trumpova žádost o rozpočet na rok 2019 zahrnuje nárůst o 200 milionů dolarů pro Izrael

Vidělo: 1332 lidí

Rozpočet prezidenta umožňuje Bílému domu stanovit své priority pro daný rok, ale není právně závazný.

Informuje o tom Jerusalem Post. Izrael obdrží od Spojených států finanční prostředky ve výši 3,3 miliardy dolarů v rámci rozpočtového požadavku prezidenta Donalda Trumpa na rok 2019 pro ministerstvo zahraničí, informoval o tom v pondělí americký úředník.

Hari Sastry, ředitel Úřadu amerických zdrojů zahraniční pomoci na ministerstvu zahraničí, poznamenal, že Izrael obdrží v rámci navrhovaného rozpočtu podporu ve výši 200 milionů dolarů.

Administrativa chce 39,3 miliardy dolarů pro ministerstvo zahraničí a americkou agenturu pro mezinárodní rozvoj, což je přibližně o jednu třetinu méně v porovnaní s výdaji z roku 2017, ale navrhuje navýšení prostředků pro spojence na Blízkém východě.

„Pro Izrael je určena celková částka 3,3 miliardy dolarů, což je nárůst o 200 milionů dolarů oproti předchozímu roku a odráží nově podepsané 10leté memorandum o porozumění," řekl.

Žádost o rozpočet vysvětluje, že požadavek ve výši 3,3 miliardy dolarů poskytuje „pomoc při posilování schopnosti Izraele bránit se a udržet si svou kvalitativní vojenskou převahu".

Sastry potlačil roli prosincového hlasování Organizace spojených národů, které se stavělo negativně k rozhodnutí Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele a slibu přemístit tam velvyslanectví nehledě na jakékoli rozhodnutí o rozpočtu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.