0

Japonsko považuje brexit za čin sebepoškození, říká bývalý britský velvyslanec

Vidělo: 11 217 lidí

Japonsko vidí brexit jako čin ekonomického a politického sebepoškozování, který sníží vliv Spojeného království ve světě, řekl bývalý britský velvyslanec v Tokiu Sir David Warren, píše The Guardian.

David Warren sloužil na postu velvyslance mezi lety 2008 a 2012 prohlásil, že je čas pohovořit o důsledcích vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Potenciální dopad považuje za „závažný" pro vztahy mezi Velkou Británií a Japonskem, píší britské noviny.

Komentář britského velvyslance následoval po varování japonského velvyslance ve Velké Británii, který se setkal s premiérkou Theresou Mayovou minulý týden. Řekl, že japonské společnosti budou moci dále fungovat jen za podmínky, že budou profitovat, dodává Guardian.

„Klesající ekonomická očekávání, která Japonsko a další obchodní partneři očekávají, že budou vyplývat z brexitu, představují riziko, že síla hlasu Velké Británie náležitě klesne. Schopnost zvýšit váhu svého diplomatického hlasu ve světě, když (Británie — red.) jedná jako část EU, zmizí," citují noviny Warrena.

Guardian dodává, že japonské investice do Velké Británie dosáhly v roce 2016 hodnoty 46,5 miliardy liber.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.