0

StB v 80. letech verbovala vysoké britské politiky

Vidělo: 1367 lidí

Stávající předseda britských labouristů Jeremy Corbyn se ve druhé polovině osmdesátých let setkal minimálně třikrát s příslušníkem Československé státní bezpečnosti. O tom informovaly britské noviny The Sun s odkazem na svazky tajných služeb, které měly být získány v Praze, píše ČTK.

Tiskový mluvčí politické strany potvrdil, že se Corbyn v osmdesátých letech opakovaně setkal s československým diplomatem. Podle slov mluvčího ale netušil, že se jedná o agenta československých tajných služeb, píše portál.

Britský politik se měl s československým agentem setkat nejméně třikrát, z čehož dvě schůzky se měly odehrát na půdě britského parlamentu. K první schůzce došlo v roce 1986, kdy Corbyn po schůzce s „plukovníkem Janem Dymicem" měl „projevit zájem o další setkání", cituje ČTK The Sun.

Portál píše, že podle informací The Sun, jež vyplývají ze svazku, měl Corbyn negativní vztah k USA a politice konzervativní vlády, v jejímž čele tehdy stála Margaret Thatcherová.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.