0

Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová

Vidělo: 1494 lidí

Státy očekávající finanční podporu unie, musejí v řešení migračního problému projevit solidaritu, prohlásila podle agentury DPA německá kancléřka Angela Merkelová ve videovzkazu účastníkům neformálního summitu EU. Doufá, že se unii podaří do konce června uzavřít dohodu o společném azylovém systému. je to podle ní jedna z jejích priorit.

„Věříme, že solidarita nemůže být jednosměrná," uvedla Merkelová na videu. Připomněla, že některé státy z rozpočtu EU čerpají víc, než do něj přispívají, aby podpořily svůj hospodářky rozvoj. Německo jako jeden z čistých přispěvatelů je podle jejích slov přesvědčeno, že solidarita musí být vzájemná.

Podle Merkelové dobře funguje dělba úkolů při ochraně vnějších hranic Evropské unie a v boji s příčinami migrace, uvedla Merkelová. Problémy jsou ale podle jejích slov při řešení otázky, jak dát uprchlíkům dočasný domov. Některé země EU nadále brání přijímání uprchlíků, dodala kancléřka. Mezi země, které se brání přijímání migrantů, patří i Česká republika, která by raději migrantům pomáhala přímo v zemích jejich původu.

Merkelová je přesvědčena, že pokroku může být dosaženo na neformálním summitu EU příští týden v pátek a zvláště při unijním summitu v březnu, uvádí agentura DPA.

Přijímání přistěhovalců a reforma systému pro udělování azylu jsou po letech migrační krize ve Středomoří a na Balkáně jedním z hlavních témat na summitech EU. Kvóty pro přijímání migrantů odmítají státy visegrádské čtyřky, tedy Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Nepřipouštějí zároveň možnost, že by v této otázce mohly být přehlasovány.

 

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.