0

USA nevylučují útok na syrské ozbrojené síly

Vidělo: 1482 lidí

Washington nevylučuje použití vojenské síly proti syrským vládním vojskům. Prohlásila to stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová ve svém projevu v Institutu politiky Chicagské univerzity.

„Vojenské řešení se nevylučuje v jakékoli situaci. Nechceme být ve středu syrského konfliktu, chceme ale udělat vše možné, abychom ochránili lidi před chemickými zbraněmi," řekla Haleyová.

Zdůraznila, že USA i nadále vyvíjejí nátlak na Rusko, které podle Haleyové „kryje" vládu syrského prezidenta Bašára Asada a brání dodávkám humanitární pomoci do Východní Ghúty.

Haleyová přitom nevyloučila, že Washington může znovu zaútočit na Sýrii, jak tomu bylo v dubnu 2017, když budou potvrzeny zprávy o použití chemických zbraní. „Raketové údery se nezasazují jen tak. Je třeba chápat, kdo se ocitne v oblasti útoku. Prezident (USA Donald Trump) dal na srozuměnou, že nebude mluvit o svých plánech, Asad ale rozumí, že budeme jednat, uvidíme-li důkazy toho (použití chemických zbraní)," řekla Haleyová a podotkla, že syrský předák nyní „chodí po ostří nože".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.