0

Třetí světová válka už má začít, ale má zpoždění

Vidělo: 1541 lidí

Vědci z Univerzity Colorado prohlásili, že dlouhý mír, který nastal po skončení 2. světové války, může být jenom statickým klidem před velkou válkou. Informuje o tom portál metro.co.uk.

Vědci uvádějí statistiky. Ukázalo se, že od roku 1823 po 2003 počet nevelkých a průměrných konfliktů s účastí jedné nebo několika zemí stálé roste.

Celkem během 181 let bylo zaznamenáno 95 konfliktů různého formátu. Smrtonosné války s rekordním počtem zahynulých lidí ve světových dějinách byly dvě — 1. a 2. světové války, ve výsledku kterých zahynulo více než 110 milionů lidí.

Kromě toho vědci zdůrazňují, že frekvence vzniku moderních konfliktu činí 12,8 let — po každém úplném obratu „kola" dějin existuje možnost rozsáhlého lokálního konfliktu s velkým počtem obětí.

Podle údajů expertů možnost vzniku velkého mezinárodního konfliktu stálé existuje, ovšem označit nejbližší datum začátku rozsáhlé války a také odhadnout počet účastníků a obětí teď nikdo nemůže. Vědci se domnívají, že třetí světová válka je stále možná dokonce i navzdory pevné vzájemné ekonomické závislosti všech zemí. Spory ohledně území nebo nějaké další důvody zvětšené značným počtem jaderných zbraní mohou vést lidstvo k zániku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.