0

Sýrie nemůže používat chemické zbraně, protože je nemá - syrský vyslanec v OSN

Vidělo: 1434 lidí

Syrský vyslanec v OSN okomentoval obvinění proti Damašku ohledně používání chemických zbraní.

Řeč vyslance vychází z obvinění mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertové proti Damašku, která tvrdí, že syrská vláda použila chemické zbraně poblíž Idlibu, v části Saraqib. Podle Nauertové, Washington se domnívá, že Rusko chrání syrskou vládu před odpovědností za její údajné další používání chemických zbraní.

Začátkem tohoto měsíce nezávislá mezinárodní vyšetřovací komise OSN pro Sýrii zahájila vyšetřování zpráv o údajném používání chlóru v syrských provinciích Idlib a ve východní Ghoutě.

V reakci na vyšetřování ruské ministerstvo obrany odmítlo všechna obvinění a uvedlo, že tvrzení USA vycházejí z informací z doslechu a informací od militantů, a že obvinění nebyla prokázána fakty.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.